Parlament seçkisi: YAP-ın 123 namizədindən 49-u köhnə deputatlardır - 74 yeni namizədin siyahısı
Ölçü:

Bu gün Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) İdarə Heyətinin iclasında 2020-ci il fevralın 9-da keçiriləcək növbədənkənar parlament seçkilərində YAP-ın deputatlığa namizədləri təsdiq olunub.

Koordinat.az xəbər verir ki, YAP 125 seçki dairəsində 123-də öz namizədini müəyyənləşdirib. Bunlardan cəmi 18 namizəd yeni şəxslərdir, yerdə qalanların hamısı bundan əvvəl buraxılan parlamentdə təmsil olunan deputatlardır. Hakim partiya yalnız iki dairədə 3 saylı Babək-Kəngərli-Naxçıvan və 122 saylı Xankəndi seçki dairəsində namizəd irəli sürməyib.

Ümumilikdə YAP-ın elan etdiyi namizədlər siyahısında 26 nəfər qadın var ki, bu namizədlərin 32 faizini təşkil edir. Partiyanın buraxılmış beşinçi çağırış Milli Məclisdə təmsil olunmayan 18 yeni namizədlər bunlardır:

7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi -Quliyev Cəbi Hüseyn oğlu
8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi   -Əliyarlı Kübra Məhəmməd qızı
10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi - Əliyev Anar Məmməd oğlu
12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi - Xasiyeva Səbinə Səməd qızı
14 saylı Xəzər seçki dairəsi - Əhmədova Şəfəq Firudin qızı
15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi -Nağıyev Rauf Nəriman oğlu
16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi- Səfərov İlham İlyas oğlu
17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi -Allahverdiyev Elnur Marat oğlu
18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi  -Rzayev Xudaqulu Əhəd oğlu
20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi - Allahyarlı Nihad Vüqar oğlu
22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi - Hüseynov Sərraf Balaxan oğlu
23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi -Rəhimov Elnur Fidail oğlu
24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi - Mustafayev Elnur Elşad oğlu
26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi - Hacıyeva Afaq Şirzad qızı
27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi -Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu
28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi -Cabbarova Xatirə Qılman qızı
29 saylı Səbail seçki dairəsi - Hüseynova Aytən Arif qızı
31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi- Ağcayev Nizaməddin Fərhad oğlu
32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi -Həsənova Afət Əbil qızı
35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi  -Əliyev Turan Adil oğlu
36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi- Rzayev Kənan Əfqan oğlu
39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi  -Cəfərov Müşviq Cəfər oğlu
41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi - Hüseynova Hicran Kamran qızı
43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi  -Hacıyev Emin Məcid oğlu
44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi - Məmmədov Müşviq Fazil oğlu
46 saylı Şirvan seçki dairəsi   -Quliyev Azər Əli oğlu
50 saylı Abşeron – Qobustan seçki dairəsi -Mikayılov Elman Elxan oğlu
52 saylı Quba seçki dairəsi - Şeydayeva Aysel Balasultan qızı
53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi - Bayramlı Habil Laçın oğlu
54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi - Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu
56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi  - Mərdanov Kənan Zeynal oğlu
57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi - Qəribov Nizami İsməli oğlu
58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi   -Ələskərov Saleh Adil oğlu
59 saylı Salyan seçki dairəsi   -Hacıyev Rəşad Əzizağa oğlu
60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi -Axundov Etibar Əkrəm oğlu
61 saylı Neftçala seçki dairəsi- Sadıqova Gültəkin Zakir qızı
62 saylı Saatlı seçki dairəsi  -Ələkbərli Əziz Yusif oğlu
63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi - Cəfərov Kamal Xaqani oğlu
64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi - Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu
66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi - Şahbazova Səyalə Əhmədağa qızı
69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi - Sadıqov Etibar Sadıq oğlu
70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi - Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu
71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi - İsgəndərov Anar Camal oğlu
72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi - Əliyev Sərvər Məlikməmməd oğlu
73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi - Bağırov Güloğlan Baloğlan oğlu
79 saylı İmişli seçki dairəsi  -Əzimov Nazim Abdulrəhim oğlu
80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi  - Muradov Rüfət Ehtiram oğlu
83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi - Rəhimov Rəşad Akif oğlu
84 saylı Füzuli seçki dairəsi - Məmmədova Svetlana Gəray qızı
85 saylı Şamaxı seçki dairəsi - Lazımov Arif Hacımurad oğlu
86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi - Muradov Zaur Fazil oğlu
87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi - Hüseynov Əli Abbas oğlu
88 saylı Göyçay seçki dairəsi  -Hacıyeva Ləman Amil qızı
89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi - Şükürov Rəşad Əlibala oğlu
91 saylı Ucar seçki dairəsi    - Həsən Ramil Sahib oğlu
92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi -Əhmədov Urfan Nizaməddin oğlu
93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi - Yıldırım Fatma Vidadi qızı
94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi - Məmmədov Qnyaz Vəli oğlu
95 saylı Tərtər seçki dairəsi - Əsədov Eldar Garay oğlu
96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi - Məmmədov Anar İlyas oğlu
99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi  -Həsənov Nurlan İrfan oğlu
102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi - Səfərov Nizami Abdulla oğlu
104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi -Məhərrəmova Elnarə Səməndər qızı
105 saylı Tovuz seçki dairəsi  - Hüseynova Məhəbbət Müsəllim qızı
106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi - Tağıyev Niyazi Yusif oğlu
110 saylı Zaqatala seçki dairəsi  - Bayramov Bəhruz  Qurban oğlu
112 saylı Qax seçki dairəsi -Əfəndi Mahir Qalib oğlu
113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi -İskəndərov Vüqar Yapon oğlu
114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi  - İsmayılova Südabər Şöyüb qızı
115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi - Həsənov Rahim Rafiq oğlu
116 saylı Qəbələ seçki dairəsi -Əliyev Samir Ramiq oğlu
118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi -Muradov Farid Mustafa oğlu
120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi -Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu
123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi -Məmmədov Aqil Sadiq oğlu
 


27.12.2019 18:38:00
Oxuma sayı: 56